banner

Wypróbuj wygodną aplikację mobilną

rating

Życiorys chronologiczny. O czym należy pamiętać a czego wpisywać nie trzeba

Po szkole średniej pracowałam jako recepcjonistka, ale urodziłam dziecko... Tak nie należy pisać CV! Życiorys chronologiczny oszczędza czas Twój oraz pracownika HR. Jak powinien wyglądać życiorys chronologiczny?

Dane osobowe

·          Imię, nazwisko, tytuł.

Dane kontaktowe

·          Numer telefonu, e-mail (najlepiej w formie imię.nazwisko, unikaj adresów w stylu super.kierowca).

·          Adres do korespondencji oraz narodowość wpisać można, ale nie trzeba.

·          Informacji na temat stanu zdrowia, liczby dzieci, wyznania bądź poglądów politycznych do CV nie wpisujemy.

Doświadczenie zawodowe

·          Wpisz je chronologicznie, od najnowszego do najstarszego. Skrupulatnie podaj miesiąc i rok rozpoczęcia oraz zakończenia stosunku pracy, nazwę i adres pracodawcy a także obejmowane stanowisko.

·          Przy każdej pozycji opisz pokrótce najważniejsze punkty z zakresu obowiązków pracownika np. kierownik sklepu – komunikacja z dostawcami, gospodarka magazynowa wraz z inwentaryzacją, przygotowywanie dokumentacji płacowej dla księgowych, zarządzanie sprzedażą w zakresie realizacji celów biznesowych, odpowiedzialność za kasę fiskalną.

·          Jeśli u jednego pracodawcy pracowałeś na kilku pozycjach, wymień wszystkie.

Wykształcenie

·          Wpisz najwyższe wykształcenie jakie posiadasz, jeśli jeszcze studiujesz, wspomnij o tym.

·          Podaj nazwę szkoły lub uczelni, profil lub specjalizację, uzyskany tytuł zawodowy oraz rok ukończenia szkoły (w przypadku studentów należy podać planowany rok ukończenia studiów).

·          Można tutaj również wpisać ukończone kursy, które są powiązane ze stanowiskiem pracy na które aplikujesz (np. kursy językowe, praca ze specjalistycznymi systemami komputerowymi, kurs księgowości...).

Pozostałe umiejętności oraz kwalifikacje

·          W tym miejscu możesz wpisać np. prawo jazdy, znajomość języków obcych (według europejskiego poziomu biegłości językowej – skala CEFR A1, A2, B1, ...) albo opisz jaka jest Twoja znajomość języka, czy stricte komunikatywna czy też potrafisz prowadzić bardziej skomplikowane dyskusje.

·          Korzystasz z komputera jako narzędzia pracy? Wymień jakie programy komputerowe obsługujesz i na jakim poziomie. Czy Twoja znajomość jest podstawowa (najczęściej Word, Excel) czy bardziej zaawansowana.

·          Możesz opisać, które z Twoich cech charakteru idealnie wpasowują się do danego stanowiska (cechy te zwykle wymienione są w ogłoszeniu o pracę). Możesz też umieścić je w osobnej rubryce.

Cechy charakteru

·          Zamiast wpisywać kolejno cechy charakteru jak np. rzetelność, umiejętność uczenia się nowych rzeczy, komunikatywność, lepiej będzie, jeśli opiszesz jak dana cecha przejawiała się w przeszłości. Np. w ciągu dziesięciu lat pracy nigdy się nie spóźniłem, bez wcześniejszego uprzedzenia przełożonego. Oczywiście, jeśli to prawda i chcesz podkreślić swoją rzetelność i punktualność. 

Może to Cię zainteresuje
Wymagania opisane w ogłoszeniu o pracę spełnia tylko Superman? Nie zrażaj się

Ogłoszenia o pracę zawierają czasami bardzo długą listę wymagań wobec kandydatów. Tylko Superman byłby w stanie je spełnić. Jednak superbohaterów jest niewielu. Dlatego nie bój się odpowiadać na ogłoszenie... pełny artykuł

Dobrze przygotuj się do rozmowy kwalifikacyjnej, to Twoja jedyna szansa w danej firmie!

Pewne pytania na rozmowie kwalifikacyjnej padają zawsze. Dlatego warto być na nie przygotowanym. Mimo to wielu kandydatów bagatelizuje ten etap. Nie popełniaj tego samego błędu.

Jak rozmawiać o wynagrodzeniu podczas rozmowy kwalifikacyjnej

O jakiego rzędu wynagrodzenie prosić? Jakich argumentów użyć? Czy mogę poprosić o czas do namysłu? Wiemy, jak negocjować wynagrodzenie. Oto kilka podpowiedzi.

Wszystkie posty

Super, że chcesz z nami znaleźć nową pracę lub pracownika! Zacznij od pobrania aplikacji. Oferty i potencjalni pracownicy już na Ciebie czekają.

Szukasz pracy?

Pobierz aplikację dla pracowników.

Nyní na Google Play
App Gallery
Stáhnout v App Store

Szukasz pracowników?

Pobierz aplikację dla firm.

Nyní na Google Play
Stáhnout v App Store


Z aplikacją Praca za Rogiem masz największą szansę na znalezienie pracy, takiej jaką Ty chcesz. To Ty decydujesz jak daleko od miejsca zamieszkania chcesz pracować i ile chcesz zarabiać. Mamy oferty z całej Polski, sprawdź na przykład w Warszawa, Kraków, Białystok, Kielce, Lublin, Bielsko-Biała, Wrocław, Bydgoszcz, Nowy Sącz, Poznań, Radom, Rzeszów, Szczecin, Częstochowa, Kalisz i wielu innych.

Używamy plików cookie, sprawdź Warunki korzystania z usługi. Chronimy również Twoje dane osobowe, zobacz Politykę prywatności.