banner

Wypróbuj wygodną aplikację mobilną

rating

7 wskazówek, które pomogą Ci znaleźć pracę

Oto krótki przewodnik ułatwiający znalezienie nowej pracy

1. Użyj opcji wyszukiwania

Wpisz adres miejsca, z którego chcesz wychodzić do pracy. Określ najdłuższy dystans, w obrębie którego, mamy dla Ciebie szukać pracy. Jeśli wiesz, jakie stanowiska pracy interesują Cię najbardziej, wpisz je w pole „Jakiej pracy szukasz?”. Możesz również wypełnić pole „Jakiego wynagrodzenia oczekujesz”, w którym wpisujesz oczekiwaną kwotę wynagrodzenia brutto oraz pole „Jaki wymiar czasu?”. Pokażemy Ci oferty, które w jak największym stopniu spełniają Twoje wymagania.

2. Napisz kilka słów o sobie

Możesz dodać swoje CV, wchodząc w swój Profil, a następnie w „Dodaj doświadczenie”.Dzięki temu pracodawca dowie się o Tobie więcej, a Twoje szanse na rozmowę o pracę, wzrosną. Nie masz CV? Nic straconego. Podaj najistotniejsze informacje o sobie w polu „Opisz swoje doświadczenie”.

3. Komunikuj się na czacie

Po wysłaniu odpowiedzi na ogłoszenie zwykle możesz porozumieć się z potencjalnym pracodawcą na czacie. Wystarczy kliknąć „Moje zgłoszenia” i ustalić, na przykład, szczegóły rozmowy kwalifikacyjnej lub wysłać dodatkowe załączniki. Jednak nie wszystkie firmy mają możliwość czatowania z Tobą, w takim przypadku czat jest wyłączony.

4. Śledź wzajemne reakcje

Nasz czat służy nie tylko do wysyłania wiadomości, ale zobaczysz w nim także historię komunikacji. Sprawdzisz, czy Twój potencjalny pracodawca do Ciebie dzwonił, a może nadal potrzebuje czasu do namysłu. A jeśli tym razem się nie udało przejść do kolejnego etapu, nie musisz dłużej czekać na odpowiedź. Głowa do góry i śmiało szukaj kolejnych ofert.

5. Używaj powiadomień

Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji zapytamy Cię, czy chcesz włączyć powiadomienia. Zalecamy to zrobić, ponieważ dzięki temu dowiesz się np., że Twój potencjalny przyszły pracodawca napisał do Ciebie lub że pojawiły się dla Ciebie oferty. Powiadomienia możesz włączyć na swoim profilu, w opcji „Ustawienia”.

6. Korzystaj z opcji wyróżniania

Po kliknięciu przycisku w kształcie gwiazdki oferta, która Cię zainteresowała, będzie wyróżniona przez 24 godziny. A gdy koniec doby będzie się zbliżać, damy Ci znać.

7. Podziel się interesującą ofertą

Czy dostrzegasz czasem oferty pracy, które zainteresowałyby Twoich bliskich, przyjaciół, znajomych? Udostępnij je! W prawym górnym rogu obok przycisku gwiazdki znajdziesz przycisk udostępniania oferty „Wyślij znajomemu”. Możesz to zrobić e-mailem, SMS-em, opublikować na Facebooku lub wysłać prywatną wiadomość na Messengera i Whatsappa.


Może to Cię zainteresuje

Wymagania opisane w ogłoszeniu o pracę spełnia tylko Superman? Nie zrażaj się

Ogłoszenia o pracę zawierają czasami bardzo długą listę wymagań wobec kandydatów. Tylko Superman byłby w stanie je spełnić. Jednak superbohaterów jest niewielu. Dlatego nie bój się odpowiadać na ogłoszenie... pełny artykuł

Dobrze przygotuj się do rozmowy kwalifikacyjnej, to Twoja jedyna szansa w danej firmie!

Pewne pytania na rozmowie kwalifikacyjnej padają zawsze. Dlatego warto być na nie przygotowanym. Mimo to wielu kandydatów bagatelizuje ten etap. Nie popełniaj tego samego błędu.

Jak rozmawiać o wynagrodzeniu podczas rozmowy kwalifikacyjnej

O jakiego rzędu wynagrodzenie prosić? Jakich argumentów użyć? Czy mogę poprosić o czas do namysłu? Wiemy, jak negocjować wynagrodzenie. Oto kilka podpowiedzi.

Wszystkie posty

Super, że chcesz z nami znaleźć nową pracę lub pracownika! Zacznij od pobrania aplikacji. Oferty i potencjalni pracownicy już na Ciebie czekają.

Szukasz pracy?

Pobierz aplikację dla pracowników.

Google Play
App Gallery
App Store

Szukasz pracowników?

Pobierz aplikację dla firm.

Google Play
App Store


Z aplikacją Praca za Rogiem masz największą szansę na znalezienie pracy, takiej jaką Ty chcesz. To Ty decydujesz jak daleko od miejsca zamieszkania chcesz pracować i ile chcesz zarabiać. Mamy oferty z całej Polski, sprawdź na przykład w Warszawa, Kraków, Białystok, Kielce, Lublin, Bielsko-Biała, Wrocław, Bydgoszcz, Nowy Sącz, Poznań, Radom, Rzeszów, Szczecin, Częstochowa, Kalisz i wielu innych.

Używamy plików cookie, sprawdź Warunki korzystania z usługi. Chronimy również Twoje dane osobowe, zobacz Politykę prywatności.